Wiązownica Duża wieś w województwie świętokrzyskim

Niewielka rzemieślnicza produkcja wędlin kultywowana jest w tym miejscu od ponad 120 lat. Oficjalnie zakład funkcjonuje dopiero od końca 2012 roku, nazwany od nazwiska właściciela Bonarek- wyroby wiejskie.  Niektóre z receptur przekazywane są z pokolenia na pokolenie, inne powstały na potrzeby unowocześnienia oferty.

Oferujemy Państwu wyroby wiejskie bardzo wysokiej jakości, z najlepiej wyselekcjonowanych polskich mięs od lokalnych świętokrzyskich dostawców. 100% sprawdzone miejsca są gwarancją jakości i świeżości.

Wędliny przygotowywane są rzemieślniczo, jak za dawnych lat. Do sporządzenia marynat wykorzystuje się się zioła, warzywa i przyprawy. Wyroby wędzone są w tradycyjnej wędzarni opalanej drewnem dębowym,  przez wiele godzin. (często bez uprzedniego zaparzania) Proces wymaga doglądania temperatury i koloru nawet co kilkanaście minut.  Dobrze wędzone wędliny konserwowane solą mają dłuższą datę do spożycia i  charakterystyczny dymny posmak.

Początkowo wędliny dostarczane były do kilkunastu sklepów na terenie województwa, z czasem jednak zainteresowanie okazało się być coraz większe. W czasach kiedy Internet zbliżył nas do siebie chcielibyśmy, by świętokrzyskie wyroby wiejskie były dostępne dla szerszego grona.

Nazwa Wiejski Stół przywodzi na myśl najlepsze polskie wędliny.

Na stole wiejskim nie mogłoby zabraknąć smarówki (prawdziwy polski smalczyk ze skwarkami i cebulką), kiełbasy wiejskiej, boczku wiejskiego, czy domowych salcesonów. To wszystko i docelowo również inne lokalne produkty ziemi świętokrzyskiej chcemy zaoferować Państwu z dostawą w każde miejsce w Polsce.

Zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy informować o nowościach i promocjach.

Zajmujemy się również przygotowywaniem Wiejskich stołów na różne okazje. Pracujemy intensywnie nad oficjalną ofertą, prosimy o wyrozumiałość.

 

Wielkanoc