Wiązownica Duża wieś w województwie świętokrzyskim

 

Niewielka rzemieślnicza produkcja wędlin kultywowana jest w tym miejscu od ponad 120 lat. Oficjalnie zakład funkcjonuje dopiero od końca 2012 roku, nazwany od nazwiska właściciela Bonarek- wyroby wiejskie.  Niektóre z receptur przekazywane są z pokolenia na pokolenie, inne powstały na potrzeby unowocześnienia oferty.

Oferujemy Państwu wyroby wiejskie bardzo wysokiej jakości, z najlepiej wyselekcjonowanych polskich mięs od lokalnych świętokrzyskich dostawców. 100% sprawdzone miejsca są gwarancją jakości i świeżości.

Nazwa Wiejski Stół przywodzi na myśl najlepsze polskie wędliny.

Na stole wiejskim nie mogłoby zabraknąć smarówki (prawdziwy polski smalczyk ze skwarkami i cebulką), kiełbasy wiejskiej, boczku wiejskiego, czy domowych salcesonów. To wszystko i docelowo również inne lokalne produkty ziemi świętokrzyskiej chcemy zaoferować Państwu z dostawą w każde miejsce w Polsce.

Zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy informować o nowościach i promocjach.

Zajmujemy się również przygotowywaniem Wiejskich stołów na różne okazje. Pracujemy intensywnie nad oficjalną ofertą, prosimy o wyrozumiałość.

Wędliny przygotowywane są rzemieślniczo, jak za dawnych lat. Do sporządzenia marynat wykorzystuje się się zioła, warzywa i przyprawy. Wyroby wędzone są w tradycyjnej wędzarni opalanej drewnem dębowym,  przez wiele godzin. (często bez uprzedniego zaparzania) Proces wymaga doglądania temperatury i koloru nawet co kilkanaście minut.  Dobrze wędzone wędliny konserwowane solą mają dłuższą datę do spożycia i  charakterystyczny dymny posmak.

Początkowo wędliny dostarczane były do kilkunastu sklepów na terenie województwa, z czasem jednak zainteresowanie okazało się być coraz większe. W czasach kiedy Internet zbliżył nas do siebie chcielibyśmy, by świętokrzyskie wyroby wiejskie były dostępne dla szerszego grona.

Wielkanoc2